Борба с неприятната миризма в канала
Неприятната миризма, която в някои дни се носи от канализацията, се дължи на бактериите, които разграждат органичните компоненти в отпадъчните води. Как може да се противодейства на това? Fritzmeier има решение.
Бактериите произвеждат сероводород и амоняк – типичната миризма на отпадни води. Според Fritzmeier Umwelttechnik дори в средносрочен план няма изгледи канализацията отново да поема повече вода. Напротив, всичко сочи към увеличаване на сухотата в мрежата. Това води и до вторични повреди чрез микробактериално предизвикана корозия (MIC). И така, какво може да се направи, за да се запази субстанцията и да спре тормозът над хората?
Добри отзиви за филтърните системи
Според Fritzmeier Umwelttechnik някои градове вече имат добър опит с филтърните системи. Този подход е сравнително евтин, може да се приложи бързо и да се разширява гъвкаво. Fritzmeier Umwelttechnik съчетава три филтърни технологии в едно ефективно устройство. Според компанията етапът на биозахранване е особено забележителен: микроорганизмите метаболизират веществата, които образуват миризми, така че практически остава „чист“ въздух. Според Fritzmeier Umwelttechnik филтрите са безопасни, не изискват поддръжка и издържат дълго време.
Предлагат се и вложки и приставки за тръби
Те се предлагат не само като сменяеми вложки за шахти и улични канали, но и като вложки или приставки за тръби и тръбопроводи, отчасти с кутия с примамка против плъхове. За емисиите от пречиствателни станции за отпадъчни води производителят предлага големи устройства с активно засмукване. Aquastop от друга страна може да се използва за справяне с обратната ситуация – а именно, когато в шахтите попадне твърде много вода след засушаване.
Снимки: Coalsi