При процеса на инжектиране Capatect разтворът се инжектира равномерно и в определени точки между стената и изолационния материал.
Да направим сградите енергийно ефективни в момента е по-важно от всякога. За да се намалят разходите за отопление и емисиите на CO2, оптимизирането на топлоизолацията е една обещаваща опция. Въпреки това, ако по време на обновяване на фасадата се окаже, че веществото на топлоизолационната композитна система не е стабилно – например защото повърхността на лепилото на изолационните панели е твърде малка – ремонтът на мазилката или енергийното ѝ обновяване не е възможен.
С иновативния процес на инжектиране Capatect Caparol разработи технология, която предотвратява обичайното разрушаване и същевременно намалява разходите и емисиите на CO2. Патентованият процес на инжектиране – състоящ се от Capatect Injection Mortar 182, Capatect Injection Seal 182/1 или 182/2 и Capatect Injection Plug 182/3 – позволява последващо подобряване на контактната повърхност на лепилото на фасадни изолационни системи, дори при повишени изисквания за пожарозащита.
До 60% по-евтино от демонтаж
Предимствата са очевидни. Тъй като се избягва трудоемкият демонтаж на топлоизолационната композитна система, работното време, разходите за заплати и времето за престой на скелето могат да бъдат сведени до минимум.
Освен това няма нужда от скъпоструващо изхвърляне на старата фасадна изолационна система, тъй като тя може да остане на мястото си. Като цяло използването на процеса на инжектиране Capatect води до потенциал за спестяване до 60% на квадратен метър в сравнение с разрушаването и новото строителство.
Снимка: Caparol