Хидроизолация и универсален флийс: Надеждно решение за всяка повърхност

от | 14.07.25 | Новини

Franken Systems

В комбинация с готов за употреба универсален флийс от Franken Systems, продуктът Frankosil 1K Plus предлага решение за хидроизолация. Течната пластмаса осигурява хидроизолация на цялата повърхност върху най-различни основи.

Независимо дали става въпрос за покрив, балкон или структурна хидроизолация: течовете могат да причинят сериозни щети и да доведат до високи разходи за ремонт. Надеждните и трайни решения, които могат да бъдат гъвкаво адаптирани към различни основи и ефективно прилагани, са особено важни в чувствителните зони. С продуктите Frankosil 1K Plus и новия универсален детайлен флийс Franken Systems предлага комбинация, която отговаря точно на тези изисквания. Заедно те осигуряват безупречна хидроизолация за големи натоварвания – без разтворители, пластификатори или отнемащо време рязане.

Franken Systems

Franken Systems специално разшири гамата си, включвайки Универсалната флийс материя. Особено на критични места, като например при преминаване на тръби и връзки, специално разработеният флийс с тегло на единица площ приблизително 110 g/m² осигурява равномерно и прецизно покритие като контрол на дебелината на слоя и укрепване, което предотвратява риска от проникване на вода. По този начин се създава постоянно сигурно уплътнение, което гарантира и надеждна защита в дългосрочен план. Решаващо предимство: универсалният флийс може да се използва независимо от диаметъра. Без значение дали става въпрос за големи или малки тръбни пробиви – флийсът се адаптира гъвкаво и позволява лесно и прецизно уплътняване без допълнителни дейности по регулиране.

В допълнение към подобрената безопасност, универсалният флийс за детайли предлага значително спестяване на време на строителната площадка и икономически ползи. Благодарение на предварително подготвените разфасовки с размери 20×250 см монтажниците успяват да спестят значително време при монтажа, тъй като не е необходимо да извършват трудоемки ръчни корекции. Това не само съкращава работното време, но и минимизира загубите на материали и позволява по-ефективно използване на хидроизолационните материали.

Снимки: Franken Systems