pixel

Естония: избягвайте покупката на панелки

Не само в България панелните апартаменти са предпочитани заради по-ниските цени. Естонците също ги купуват, но специалистите не ги съветват да го правят, тъй като те вече не отговарят на съвременните условия на живот.

„Основните проблеми са лоша топло- и звукоизолация, високи разходи за отопление, недобра вентилация, липса на достатъчно паркоместа”, обясняват местни брокери. Младите семейства вече отказват да купува жилища в подобни сгради. „Така на практика в панелните блокове се увеличава процентът на възрастните хора, а те не разполагат със средства да ремонтират имотите си, което е крайно необходимо за панелните апартаменти”, допълват брокери.

Бърз ръст на цените на жилищата в Естония се регистрира през последните години. От 2009 г, когато пазарът достигна „дъното” при цена на квадратен метър жилища площ от 625 EUR, днес стойността е нараснала с близо 60% и сделки се извършват при нива от 1000 EUR/кв.м.

fakti.bg

Може да харесате още...