Нивелираща смес със „зелен бустер“ за повече устойчивост

от | 24.11.23 | Новини

MegaFlow_Verarbeitung

Според компанията Botament продуктовата линия „BotaGreen“, пусната на пазара през 2022 г., поставя стандарти в областта на екологично устойчивото строителство. Сега производителят на системни строителни материали пуска на пазара нова разработка – нивелиращата смес „BotaGreen MegaFlow“, за която се твърди, че благодарение на технологията „Green Boost“ спестява до 20% CO2 в сравнение с конвенционалните решения.

„BotaGreen MegaFlow“ е щадяща климата нивелираща смес за почти всички интериорни и екстериорни основи. Тя се основава на иновативната комбинация от цимент „Green Boost“ с минерални пълнители и добавки. Според компанията Botament използването на щадящо климата свързващо вещество спестява около 20 % CO2 при производството на цимент.

Производителят обещава, че потребителите не трябва да правят никакви компромиси с обработката: Изключителните нивелиращи свойства осигуряват безупречни повърхности в една работна стъпка с дебелина на слоя от 0 до 30 мм. Чрез разстилане с кварцов пясък „MegaFlow“ с едно минаване може да се нанесе слой до 40 мм.

Дълго време за обработка, бързо съхнене

Според Botament продуктът в комбинация с армиращите влакна „S910“ е идеалното решение за третиране на критични основи. Иновативната технология „Green Boost“ позволява време за обработка от около 30 минути, а и бързо съхнене и втвърдяване без използване на ускорители. По пода може да се ходи и да се полагат настилки само след два часа.

С „MegaFlow“ Botament предлага решение с ниско съдържание на прах и ниски емисии за нивелиране на основата под плочки и покрития от естествен камък, еластични подови настилки в експлоатационни класове 23/32 или многослоен паркет, както и като горен слой върху повърхности за ходене и като пълнеж за подове във влажни помещения. „MegaFlow“ е подходящ и за отопляеми повърхности и за такива с натоварване от колелца на столове в съответствие с DIN EN 12529.

Снимка: Botament.

Компанията е представена на българския пазар от Монолит 3 ООД.